Beste plaatsen om te studeren in Amsterdam-Oost
Op zoek naar een plekje om te studeren in Amsterdam? We got you!
Wanneer ik in mijn kamer aan het leren ben, heb ik de neiging iets anders te doen. Vandaar dat ik als ik hard moet blokken even de deur uit ga. Maar wat is nou de fijnste plek om te studeren? In deze blog geef ik een paar tips voor cafeetjes en bibliotheken in Amsterdam-Oost.
DE UNIVERSITEITSBIBLIOTHEEK
Als je er zeker van wilt zijn dat je een grote hoeveelheid werk gaat verzetten, ga dan naar de universiteitsbibliotheek. En wel hierom:
Ten eerste is het er stil, wat echt heel erg kan helpen bij je concentratie;
Ook is er niets motiverender dan al die studenten die eruit zien alsof ze het veel zwaarder hebben dan jij. Uit onderzoek is gebleken dat mensen het productiefst zijn als anderen dat ook zijn. En het werkt!
In het gebouw van de Universiteit van Amsterdam (UvA) op het Science Park hebben ze een grote studieruimte met zowel plekken met computers als plaatsen waar je zelf met je laptop kunt gaan zitten. Als je wilt, kun je tussen de boeken gaan zitten leren, maar er zijn ook afgesloten ruimtes voor als je groepswerk doet of niet tussen alle mensen wilt zitten. Het gebouw is vijf dagen per week open; ma-do van 09:00 uur tot 22:00 uur en vrijdags van 09:00 uur tot 20:00 uur.
COFFEE COMPANY JAVA
In plaats van de stilte van de bibliotheek op te zoeken, kun je er natuurlijk ook voor kiezen naar een café te gaan. Meestal als ik niet heel hard studeer, maar bijvoorbeeld een essay schrijf of theorie lees, zit ik in de Coffee Company. Er zitten Coffee Company’s door heel Amsterdam, maar die aan Javaplein is groot en goed ingericht voor de werkende bezoeker:
Er zijn overal stopcontacten;
Ze hebben kleine tafeltjes voor als je alleen bent, en een grote tafel om samen te studeren;
Het is de bedoeling dat je zelf bestelt; je wordt dus niet gestoord.
De Coffeecompany aan het Javaplein zit naast de Openbare Bibliotheek (ObA) (waar je ook fijn schijnt te kunnen leren). De Coffeecompany is 7 dagen per week open, doordeweeks van 07:30 uur tot 19:00 uur en in het weekend van 09:00 uur tot 19:00 uur.
DE JONGE ADMIRAAL
Hoewel de Coffee Company zeer geschikt is om te leren, is het niet de meest bijzondere plek. Voor iets meer gezelligheid zou ik de cafeetjes aan de Javastraat aanraden. Een van mijn favorieten is De Jonge Admiraal:
Een alternatieve, hipster-achtige uitstraling;
Op dit moment zit ik in De Jonge Admiraal te schrijven, en de muziek is erg goed;
Plus: het gebak is hier heerlijk.
De Jonge-Admiraal kun je naast de Java Bookshop vinden (zie mijn blog over boekwinkels in Amsterdam). Ze hebben een strikt laptop-alleen-aan-het-raam-of-buitenbeleid, wat de sfeer in het café aanzienlijk verbetert. Zo zit je te leren terwijl mensen om je heen gezellig kletsen en voelt het toch nog een beetje als een dagje uit.
De Jonge Admiraal is maandag tot en met woensdag van 08:00 uur tot 19:00 uur open, donderdags en vrijdags van 08:00 uur tot 23:45 uur, zaterdags van 09:30 uur tot 00:00 uur en zondags van 09:30 uur tot 19:00 uur.