Een leuk avondje uit met inhoud
Natuurlijk is het leuk om een avond drankjes te drinken met vrienden, te dansen in een leuk café of te gaan bowlen. Echter: studenten hebben soms ook behoefte aan een avond uit met inhoud. Een avond waarop je iets leert, interessante informatie verwerft of je persoonlijk kan ontwikkelen. Gelukkig zijn hier in Utrecht verschillende mogelijkheden voor. Lees deze blog en kom te weten waar en wanneer je moet zijn voor de nodige diepgang.
Studium Generale
Studium Generale is het podium voor kennis en reflectie van de Universiteit Utrecht. Het biedt verdieping en verbreding door middel van gratis discussies, lezingen en talkshows. Ze hebben een divers en uitgebreid programma, opgedeeld in verschillende series die zich kenmerken door verschillende thema’s.
Vaste onderdelen zijn het Filosofisch Café en het Science Café. Bij het Filosofisch Café in Hofman café vertellen diverse filosofen over de aannames en argumenten die schuilgaan achter de realiteit van alledag. Bij het maandelijkse Science Café in Tivoli schijven iedere keer andere wetenschappers aan om te praten over onderwerpen waar ieder mens mee te maken krijgt. Denk aan onderwerpen als: slaap, voeding, angst of zelfs een hele avond over poep! Een presentator praat de avond aan elkaar en stelt de wetenschappers prangende vragen, waarbij de interactie met het publiek wordt opgezocht.
Naast de vaste series van het Studium Generale, zijn er ook wisselende series. Allemaal met het doel om bij te dragen aan de publieke waarde van wetenschap en de brede vorming van alle bewoners van Utrecht.
Bijzondere films of documentaires
Een avond lachen, griezelen of weg zwijmelen in de bioscoop is wat velen graag doen. Toch bieden de films die draaien in de reguliere bioscopen niet altijd de diepgang waar sommige mensen wel naar opzoek zijn. Films die dit wel bieden, worden gedraaid in zogenaamde filmhuizen. Ook Utrecht kent meerdere filmhuizen op verschillende locaties. Op het Ledig Erf vind je het Louis Hartlooper Complex en op de Springweg bevindt zich Springhaver. Ze draaien interessante documentaires, ontroerende films en organiseren inspirerende evenementen. Op donderdag biedt het LHC een filmbezoek aan voor slechts €7! Om je avond compleet te maken, kun je bij beiden ook een lekker hapje eten.
Het eerdere filmhuis ’T Hoogt vlakbij het Neude is helaas recent geleden gesloten, maar zal in 2020 weer openen in het Werkspoorkwartier. Tot die tijd bieden ze op diverse locaties in de stad specials en evenementen aan. Zo is er altijd wel iets bij je in de buurt!
’S avonds naar het museum
Dacht je dat je alleen maar overdag een museum kan bezoeken? Dan heb je het mis! Het Centraal Museum in Utrecht is iedere eerste donderdag van de maand open tot 21:00 uur. Het Centraal Museum kent meerdere tentoonstellingen met verschillende soorten kunst. Ook is er een informatiecentrum voor als je meer te weten wilt komen over een bepaalde kunststroming of tentoonstelling. Je kunt hier even rustig zitten om een kunsttijdschrift te lezen. Wie weet kun je er wel wat inspiratie op doen voor een studie gerelateerde opdracht. Als student kost een kaartje slechts €5,50 en heb je dus voor weinig geld een interessante en leuke avond uit in eigen stad!