Nieuw in Leiden: ontdek hotspots voor studenten
Ben je nieuw in Leiden en wil je graag de stad verkennen? Ontdek hier de highlights die je als student niet mag missen.
De Burcht
Bekijk de stad vanuit een heel ander perspectief en bezoek de Burcht. Dit monument uit de 12e eeuw staat op een heuvel, waardoor je een prachtig uitzicht hebt als je hem beklimt. De Burcht is een begrip in Leiden dat je absoluut moet kennen.
Kroegen en terrasjes
Om je nieuwe stamkroeg te vinden moet je weten wat je opties zijn. Zo heb je De Kroeg en Roebels, wat echte studentenkroegen zijn. Bij Roebels kun je zwevertjes drinken: dat zijn typische Leidse shotjes. Het is een aanrader als je van zoetigheid houdt. Bij deze zaken kan er gedanst worden, maar wil je echt losgaan? Ga dan naar Next, Odessa of een feestje bij Gebroeders de Nobel. Wil je liever rustig een drankje doen? Dat kan bij Belgisch Biercafé Olivier of Jazzcafé de Twee Spieghels. Bij de laatste kun je vaak genieten van live muziek. Aan de Rijn ligt een aantal terrassen waar je met mooi weer een drankje kunt doen. 's Avonds kun je er aan de bar zitten bij De Stadthouder en Café Rembrandt.
Tip: lees mijn blog ''De gezelligste terrasjes in Leiden'' voor meer inspiratie! Meer over de leukste terrasjes in Leiden vind je in mijn andere blog.
Parken
Als student is de kans groot dat je geen tuin hebt of alleen een balkon. Daarom is het belangrijk om te weten waar je kunt chillen met mooi weer. Leiden heeft een aantal parken die tijdens de zomer gevuld zijn met studenten. Vorige week schreef ik nog de blog De mooiste parken in Leiden.
Het Rapenburg
Het oudste gebouw van de universiteit ligt aan het Rapenburg. Dit is de bekendste gracht van Nederland waar bijzondere panden staan, zoals het voormalige studentenhuis van de koning. In het Academiegebouw worden PhD's verdedigd en hebben sommige studies nog steeds colleges. In de voormalige kapel bevindt zich het Zweetkamertje, waar afgestudeerden hun naam op de muur mogen schrijven. Het gebouw is ook de entree van de Hortus Botanicus, waar veel onderzoek werd en wordt gedaan en je dus bijzondere planten kunt vinden. Als Leidse student moet je deze plekken kennen.
Stadswandeling met het Gilde
Heb je nog niet genoeg van de Leidse hotspots en wil je meer weten? Leer over de geschiedenis van Leiden en de gebouwen die je tegenkomt tijdens een wandeling met het Gilde. Voor 3 euro kun je meelopen met een stadskenner van de VVV en aan het einde ben je zelf een kenner geworden. Het is ook interessant als je al langer in Leiden woont, want je leert een heleboel bijzondere feitjes over bekende en minder bekende plekken.
Tip: Komen je ouders op bezoek? Neem hen of andere familie mee op een tour door je nieuwe woonplaats.