Op kamers in Den Haag

4 Jun 2020
3 min leestijd

We kunnen straks een paar weken genieten van de zomer en daarna beginnen we weer aan een nieuw collegejaar. Als je net klaar bent met je eindexamens of van studie wisselt, kan het zijn dat je gaat verhuizen naar een nieuwe stad. Er zijn veel studentensteden binnen Nederland, maar Den Haag is toch wel een van de leukste opties. Het wordt steeds meer een bruisende studentenstad vol met leuke mensen en gezelligheid. Maar wat maakt Den Haag nou zo leuk en wat moet je regelen als je hier gaat wonen?

Hoe vind je een kamer in Den Haag?

Mijn eerste tip is om je in te schrijven bij DUWO. Zij zijn gespecialiseerd in huisvesting en hebben meerdere panden in Den Haag waar je een kamer of mooie studio kan krijgen. Het kost eenmalig 30 euro om je in te schrijven. Daarnaast is het slim om Facebookgroepen te volgen die kamervacatures aanbieden en op zoveel mogelijk kamers te reageren. Over het algemeen is Den Haag een dure stad om in te wonen. Kamers kosten gemiddeld €475,- euro per maand. Stel dus voor jezelf een budget op voor je uit huis gaat!

Wat moet je regelen als je op kamers gaat?

Als je dan eindelijk een kamer of huisje hebt gevonden, zijn er natuurlijk wel een paar dingen die je moet regelen. Ik zet hieronder de belangrijkste op een rijtje:

  • Inschrijven bij gemeente Den Haag.

  • Internet en tv afsluiten. Voor in je studio of kamer kan je internet en tv vergelijken voor de beste deal die past bij jouw gebruik.

  • Studiefinanciering en ov regelen bij DUO.

  • Verzekeringen afsluiten, zoals je inboedelverzekering en aansprakelijkheidsverzekering.

  • Zet je geldzaken op een rijtje zodat je ook maandelijks geld overhoudt voor leuke dingen!

Lid worden bij een studentenvereniging?

Als je verhuist naar een nieuwe stad is het belangrijk (en bovenal ook leuk) om nieuwe mensen te ontmoeten. Aansluiten bij een studentenvereniging is dan ook een van de leukste manieren om nieuwe vrienden te maken. In Den Haag zijn er rond de 20 studentenverenigingen voor sporten, religies of gewoon pure gezelligheid. Voor ieder wat wils in Den Haag! Check dus zeker even welke studentenverenigingen er in Den Haag zijn en of er eentje is die jou aanspreekt.

Waarom op kamers in Den Haag?

Een paar jaar geleden heb ik mijn dorpje in het Oosten ingeruild voor deze grote stad aan zee. Toen ik zelf moest kiezen in welke stad ik wilde studeren, wist ik snel dat ik naar Den Haag wilde. Den Haag heeft Scheveningen met de leukste strandtenten en het Zwarte Pad waar je in de zomer kan genieten van leuke strandfeestjes. Drankjes doen op de Grote Markt of op het Plein bij Millers of Cloos. Daarnaast is de binnenstad van Den Haag niet alleen gevuld met leuke winkels, maar loop je ook de kans om Mark Rutte tegen het lijf te lopen. Het Binnenhof en de Tweede Kamer zijn een mooie aanwinst voor Den Haag (vooral voor rechten studenten). Ook zijn de paleistuinen prachtig in de zomer en je moet zeker een keer rondlopen in Madurodam. Kortom, Den Haag heeft ontzettend veel te bieden!