Review: boekwinkels in Amsterdam
Een paar weken geleden was het Boekenweek. In het kader daarvan ben ik de stad doorgefietst op zoek naar een leuke roman. Hier vertel ik welke boekhandels (Waterstones, Java Bookshop) je vindt als je van Amsterdam-Oost naar het centrum gaat.
JAVA BOOKSHOP
Aanbod Nederlandstalige boeken: ★★★☆☆
Aanbod Engelstalige boeken: ★★☆☆☆
Personeel: ★★☆☆☆
Aanbod kantoorartikelen: ☆☆☆☆☆
Uitstraling: ★★★★☆
De eerste boekhandel die je tegenkomt, is de Java Bookshop. Deze winkel, die zoals de naam al doet vermoeden aan de Javastraat in de Indische Buurt zit, valt op vanwege het gezellige uiterlijk. Er hangt een huiselijke sfeer; het soort winkel dat vaste klanten heeft. Je voelt je wel enigszins afgeluisterd door de caissière, ook omdat de ruimte niet zo groot is. Er zijn veel Nederlandse romans verkrijgbaar en ook boeken in andere talen, hoewel minder. Als je voor iets anders komt dan leesvoer, ben je hier alleen niet aan het goede adres. De Java Bookshop is de goede keus wanneer je een niet al te zeldzaam Nederlands boek zoekt.
PANTHEON BOEKHANDEL
Aanbod Nederlandstalige boeken: ★★★★☆
Aanbod Engelstalige boeken: ★★★☆☆
Personeel: ★★★★☆
Aanbod kantoorartikelen: ☆☆☆☆☆
Uitstraling: ★★★☆☆
Dichter bij het centrum heb je de Pantheon Boekhandel. De Pantheon is groter dan de Java Bookshop en lijkt minder gericht op de vaste klant. De locatie is goed gekozen: bij het centrum, maar buiten de drukte van toeristen. Hij specialiseert in literatuur, hoewel het aanbod ook in andere genres aanzienlijk is. Dit zorgt wel voor een volle winkel. De hoeveelheid Engelstalige boeken is matig, maar de paperbacks zijn goedkoop. Ook hier verkopen ze geen kantoorartikelen. Het personeel is behulpzaam en heeft veel kennis van zaken.
WATERSTONES
Aanbod Nederlandstalige boeken: ☆☆☆☆☆
Aanbod Engelstalige boeken: ★★★★★
Personeel: ★★★★☆
Aanbod kantoorartikelen: ★★★☆☆
Uitstraling: ★★★★☆
In het centrum aanbeland, vind je de Waterstones aan het Spui. Deze boekenwinkel, die alleen Engelstalige boeken verkoopt, heeft veel meer keus dan de andere winkels. Je kunt er zo uren doorbrengen met kaften lezen: fictie, non-fictie, klassiekers... Welk boek je ook zoekt: zolang het in het Engels verkrijgbaar is, heeft Waterstones het vast. Bovendien kun je er ook franchise en andere (kantoor)artikelen kopen. Een minpunt is de drukte: het stikt er van de toeristen. Toch heeft het personeel tijd om je vragen te beantwoorden. Een echte aanrader is de bovenste verdieping: er staat een lange tafel om te lezen en je kunt je verschuilen in de nis bij het raam. De prijsklasse ligt wel iets hoger dan bijvoorbeeld bij Pantheon, ook omdat ze bij Waterstones veel hardcovers en speciale edities verkopen.