Zomer in Tilburg vier je zo!
Dan heb je eindelijk al je tentamens en assessments afgerond, gooit corona roet in het eten. Je vakantie naar Lloret de Mar is gecanceld en daarom zit er niks anders op dan thuis blijven. Maar wat voor leuke dingen kun je doen. Het is immers vakantie en dat moet gevierd worden. In deze blog neem ik je mee naar de leukste plekken in Tilburg.
Experience Island – Loon Op Zand
Een strand in Tilburg? Jazeker! Met de auto ben je binnen een kwartier in een bosrijkgebied met een meer. Op dit meer zijn geen boten te vinden en wordt het water jaarlijks gecontroleerd zodat het veilig is om in te zwemmen. De entreekosten zijn €5 per keer maar je kunt ook een tienrittenkaart kopen van €35. Er is een zandstrand gemaakt en er worden vaak leuke activiteiten georganiseerd. Let wel op, de openingstijden zijn afhankelijk van het weer. Op hun website vind je de precieze datums, vaak gaat dit per week. Zo kun je toch dat strand gevoel krijgen en dat midden in het land.
Piushaven
Mocht je toch niet willen reizen, kun je altijd nog naar de Piushaven. Maar let op! Je mag er niet zwemmen vanwege de boten die er varen. Wellicht komt daar misschien wel verandering in! In Frankrijk hebben ze namelijk een zwemgedeelte gemaakt in de rivier de Seine in Parijs. Het heet Bassin de la Villette. In Parijs is het natuurlijk snel warm en dan is verkoeling geen overbodige luxe. Het ligt in het midden van het land, net zoals Tilburg, dus naar een strand gaan zit er niet in. Initiatiefnemers van Swim to Fight Cancer vonden dit idee ideaal voor een stad als Tilburg en hebben ditzelfde idee voorgelegd aan de gemeenteraad. Inmiddels is het idee op de agenda gezet en wie weet kunnen we binnenkort een duik nemen in de Piushaven. Dit zal dan gratis wezen!
Wandelbos
Als je niet zo van het zwemmen houdt, is het Wandelbos ook een ideale optie. Ook deze kan op anderhalve meter worden gedaan. Ga picknicken met je vrienden of speel verstoppertje. Je kunt allerlei spelletjes doen want er is genoeg ruimte. Maak er een gezellig uitje van. Organiseer een mini concert met je vrienden zodat je toch een beetje een het festivalidee krijgt.
Ben je na een actieve middag toe aan een lekkere borrel thuis in jouw tuin of op jouw balkon? Ga dan voor de perfecte borrelplank!