Wie is de chauffeur van Jan Smit? Na dit incident biedt hij excuses aan
Als jij ooit bijna iemand omver hebt gereden omdat je haast had voor college, dan weet je: daarna wordt het ineens héél ongemakkelijk.
De chauffeur van Jan Smit ligt onder een vergrootglas na een incident bij het Mega Piraten Festijn. Shownieuws-verslaggever Thom Goderie zegt dat hij en zijn cameraman opzij moesten springen toen de chauffeur plotseling gas gaf.
Maar wie is die chauffeur eigenlijk? Dat is niet bekend. Zijn identiteit is niet openbaar gemaakt en wij respecteren die privacy ook.
Dit gebeurde er bij het Mega Piraten Festijn
Het incident vond plaats nadat Jan Smit aankwam bij het evenement. Thom Goderie wilde hem interviewen, maar Jan liep direct naar binnen. De verslaggever en zijn cameraman stonden daarna nog bij de auto toen de chauffeur volgens Thom ineens gas gaf.
Volgens de verslaggever ging het om een paar meter en moesten hij en zijn cameraman echt opzij springen. Hij noemde de situatie later buitenproportioneel en zei dat hij behoorlijk was geschrokken.
Chauffeur vertelt een ander verhaal
De chauffeur meldde zich ongeveer een uur later zelf bij Thom. Volgens hem verliep de situatie anders. Hij stelde dat de verslaggever en cameraman juist voor de auto waren gesprongen. Ondanks dat verschil van mening bood hij wel zijn excuses aan.
Ook management Jan Smit zegt sorry
Een dag later kwam ook het management van Jan Smit met excuses. Daarbij werd benadrukt dat er volgens het management absoluut geen sprake was van opzet.
Dat is belangrijk, want de verhalen van beide kanten verschillen dus. Thom zegt dat hij moest wegspringen toen de chauffeur gas gaf, terwijl de chauffeur zegt dat de persploeg juist voor zijn auto terechtkwam.
Wie is de chauffeur precies?
Daar kunnen we kort over zijn: dat is niet openbaar bekend. In de berichtgeving wordt zijn naam nergens genoemd. Ook persoonlijke gegevens over hem zijn niet gedeeld. Het heeft daarom weinig zin om daarover te gaan gokken.
De chauffeur heeft zelf excuses aangeboden en ook het management van Jan Smit heeft dat gedaan. Daarmee lijkt in ieder geval duidelijk dat iedereen het erover eens is dat deze situatie anders had moeten lopen.